Dzisiejszy odcinek jest takim trochę wynikiem trzech ostatnich. Bo widzisz, kiedy lepiej się poznajesz i zaczynasz żyć bardziej świadomie, zaczynasz brać pod lupę wszystkie swoje przyzwyczajenia. I często zauważasz, że to JAK żyjesz i jakich wyborów dokonujesz, niekoniecznie jest spójne z Twoimi wartościami i poglądami. Tak przynajmniej było w moim przypadku! Zauważyłam, że podejmuję decyzje na autopilocie i wcale nie odpowiadają one temu, co myślę o sobie, o świecie i o tym, co jest ważne. W efekcie tego „olśnienia” wiele w swoim życiu zmieniłam. I dzisiaj właśnie postanowiłam Ci o tym trochę odpowiedzieć. Konkretnie w temacie zakupów, bo tutaj przeszłam prawdziwą rewolucję;) Spisałam ostatnio wszystkie te rzeczy, z których świadomie i dobrowolnie zrezygnowałam. I tym sposobem powstała lista 20 rzeczy, których nie kupuję (/na które nie wydaje/ których nie mam), o której dzisiaj chcę Ci trochę opowiedzieć. A nuż któryś podpunkt Cię zainspiruje do zmian…?

(tutaj, w opisie zamieszczam tylko suchą listę – jeśli interesuje Cię dlaczego czegoś nie kupuję lub co to oznacza, zapraszam do wysłuchania odcinka!)

Na wstępie zaznaczam, że nie uważam kupowania poniższych rzeczy za złe! I nie chodzi mi o to, byś czuł/a się winny/a, jeśli akurat Ty na nie wydajesz! Dopóki Twoje decyzje (również te zakupowe) są spójne z Twoimi wartościami, poglądami i po prostu sprawiają Ci przyjemność, to dla mnie super;)

 

20 rzeczy, których nie kupuję, na które nie wydaję i których nie mam

 

 1. Woda mineralna w butelkach
 2. Soki / napoje gazowane / energetyki
 3. Notatniki / kalendarze / planery
 4. Książki (papierowe)
 5. Płyty CD
 6. Telewizja (kablówka / dekoder / itp)
 7. Ozdoby do mieszkania
 8. Kwiatki / rośliny doniczkowe
 9. Akcesoria i sprzęty kuchenne
 10. Gazety / magazyny / czasopisma
 11. Gadżety i nowsze modele
 12. Taxi / uber / itp.
 13. Lakiery do paznokci
 14. Kosmetyki do makijażu
 15. Peelingi do ciała
 16. Sztuczna biżuteria
 17. Torebki
 18. Szpilki
 19. Rzeczy, które spełniają tą samą funkcję
 20. Ciuchy / buty*

*tzn. oczywiście czasem coś kupuję, kiedy stare ciuchy i buty nie nadają się do użytku, ale nie chodzę do galerii, nie szukam okazji, nie robię zapasów, nie poluję na wyprzedaże i nie kupuję więcej niż faktycznie potrzebuję

I that’s it! To jest moja lista, do której doszłam obserwując siebie i mocno zastanawiając się przez jakiś czas nad tym, czego faktycznie potrzebuję, a co jest tylko chwilową zachcianką. Ale spokojnie – nie jest tak, że żyję jak mnich i nic nie mam, a na moim koncie leżą odłożone miliony!:) Ja nadal wydaję i to sporo! O czym przekonasz się już w kolejnym odcinku…

Jestem przeszczęśliwa kiedy komentujesz, udostępniasz, polecasz znajomym lub wspominasz o mnie przy kieliszku wina. Więc wybierz (przynajmniej) jedno z powyższych i just do it! Będzie to dla mnie najlepszą motywacją do dalszej pracy. A jeżeli chcesz pogadać albo nawiązać jakąkolwiek twórczą współpracę – skocz do zakładki KONTAKT i napisz / znajdź mnie na Facebooku.