33 lekcje życiowe na 33 urodziny część I

Dzisiejszy dzień jest dla mnie wyjątkowy, więc i ten odcinek wyjątkowy będzie. Po pierwsze dlatego, że ten poprzedni, sobotni był moim setnym nagranym i opublikowanym odcinkiem na tym podcaście. A po drugie – dlatego, że dziś są moje urodziny! Uznałam więc, że zrobię tu takie mini podsumowanie. Ale nie tyle tego, co się tu pojawiło do tej pory, ale podsumowanie tego, czego ja się nauczyłam przez te wszystkie lata. I tym sposobem, temat na dziś to 33 lekcje życiowe na 33 urodziny. I jest to część pierwsza, a kolejne dwa odcinki, wyjątkowo pojawią się jeszcze w tym tygodniu – w czwartek i w sobotę. Tyle tytułem wstępu. Zaczynamy!

33 lekcje życiowe na 33 urodziny – część I
 1. Najważniejsze jest to, żeby być sobą – spójnym i autentycznym.
 2. Szczęście to nie coś, co się „znajduje”. To coś, co trzeba samemu sobie stworzyć.
 3. Pieniądze wynikają ze szczęścia, a nie odwrotnie.
 4. Zawsze masz prawo powiedzieć „nie”. 
 5. Nie liczy się to, co mówisz, że zrobisz, ale to, co faktycznie robisz.
 6. Nie musisz wiedzieć wszystkiego na każdy temat. 
 7. To, co przychodzi Ci z łatwością, przychodzi z łatwością Tobie.
 8. Bardziej będziesz żałować tego, czego nie zrobiłeś/aś, niż tego, co zrobiłeś/aś.
 9. Szacunek należy się każdemu.
 10. Samodyscyplina i wytrwałość są ważniejsze niż pewność siebie, czy nawet momentami talent. 
 11. Zrezygnowanie z czegoś, co Ci nie służy i czego „nie czujesz”, to nie zawsze jest „słomiany zapał”, lenistwo czy brak wytrwałości.

Jestem przeszczęśliwa kiedy komentujesz, udostępniasz, polecasz znajomym lub wspominasz o mnie przy kieliszku wina. Więc wybierz (przynajmniej) jedno z powyższych i just do it! Będzie to dla mnie najlepszą motywacją do dalszej pracy. A jeżeli chcesz pogadać albo nawiązać jakąkolwiek twórczą współpracę – skocz do zakładki KONTAKT i napisz / znajdź mnie na Facebooku.