Autoprezentacja, czyli jak mówić o sobie

Kiedy mówię słowo „autoprezentacja”, myślisz pewnie, że chcę Ci powiedzieć o odpowiedniej mowie ciała, o tym jak długo utrzymywać kontakt wzrokowy z Twoim odbiorcą, jak wyglądać, jak się czesać i ubierać, jak gestykulować… Nic bardziej mylnego! Dzisiaj chodzi mi o to, CO mówić o sobie. Nie tylko po to, by być ciekawszym rozmówcą. Ale przede wszystkim po to, żeby dawać się poznawać innym. Z otwartością, odwagą i, zgadłeś/aś – tak, by być kimś autentycznym.

Dlatego autoprezentacja w moim dzisiejszym rozumieniu, to niejako ukoronowanie poprzednich dwóch tematów i ich efekt – samoświadomości i autentyczności

Do czego Cię dzisiaj zachęcam? Przede wszystkim do tego, by się sobie przyjrzeć i odkryć cały szereg ciekawostek na swój temat – które wierz mi, masz i to masz całe mnóstwo! Dzisiaj nie interesuje mnie za bardzo to, jakie role spełniasz (czy jesteś mamą, fryzjerką, prezesem banku czy sportowcem). Nie interesuje mnie jakie szkoły ukończyłeś/aś i jakie masz wykształcenie. Dzisiaj interesuje mnie co lubisz i czego nie lubisz. Co Ci smakuje, a co nie. Co sprawia Ci przyjemność – może jakiś dźwięk, może dotyk? Jak lubisz podróżować. Jak spędzasz dnie, kiedy sam o nich możesz zdecydować. To mnie interesuje najbardziej, bo to sprawia, że jesteś sobą. Niepowtarzalnym, jedynym w swoim rodzaju sobą. I to te właśnie drobiazgi sprawiają, że jesteś w moich oczach fascynującą i ciekawą postacią. I to takiego/taką Ciebie chcę poznać!

Więc zastanów się dzisiaj co sprawia, że Ty to Ty? Co jest wyjątkowe w Tobie? Nawet jeśli Ci się wydaje, że wiele rzeczy jest podobnych do innych i na pewno wiele osób też tak ma. Uwierz mi – dokładnie takiej kombinacji cech i preferencji jaką masz Ty, nie ma nikt na świecie. 

Tak więc zapraszam Cię – wysłuchaj tego odcinka i wyrusz na fascynującą podróż po własnym wnętrzu. A posłuchaj tym bardziej, jeśli chcesz się dowiedzieć czegoś o mnie…;)

Jestem przeszczęśliwa kiedy komentujesz, udostępniasz, polecasz znajomym lub wspominasz o mnie przy kieliszku wina. Więc wybierz (przynajmniej) jedno z powyższych i just do it! Będzie to dla mnie najlepszą motywacją do dalszej pracy. A jeżeli chcesz pogadać albo nawiązać jakąkolwiek twórczą współpracę – skocz do zakładki KONTAKT i napisz / znajdź mnie na Facebooku.