Mindfulness i medytacja

Poprzednim odcinkiem chciałam zacząć kolejną mini serię o jednozadaniowości. I oczywiście w przyszłym tygodniu ten wątek pociągnę. Ale od dłuższego czasu myślałam o odcinku o dwóch narzędziach, które pomagają uspokoić szum w głowie i ułatwiają wyciszenie i skupienie. I rozczytując temat multitaskingu uznałam, że teraz jest na nie najlepszy moment. Więc o jednozadaniowości i specjalizacji pogadamy sobie troszkę później, a dzisiaj parę słów na temat narzędzi, które odpowiednio wykorzystane, mogą dosłownie odmienić Twoje życie. Mindfulness i medytacja.

Zanim zaczniemy – znów disclaimer.

Nie jestem jakimś guru, nie brałam udziału w szkoleniach z tych tematów i zapewne mam braki w wiedzy w zakresie tych narzędzi. Za nie z góry Cię przepraszam. Ale myślę sobie, że jeśli któreś z nich Cię zainteresuje, to na pewno sam czy sama zrobisz sobie dodatkowy research. I doczytasz to, czego ja nie dopowiem. Natomiast za moją misję dzisiaj uważam po prostu powiedzenie Ci co jest czym, jak ja ich używam i w czym mi pomagają. Więc będzie to odcinek nie koniecznie wiedzowy, a bardziej lifestylowo-informacyjny.

No dobra, to mindfulness i medytacja. 

W odcinku tym opowiadam o obydwu i przedstawiam Ci po kilka technik, które możesz wykorzystać. Takich jak mindful eating, hearing/seeing meditation czy medytacja z wykorzystaniem mantr. Tak więc zapraszam, a poniżej wklejam kilka linków do artykułów i nagrań, o których w tym odcinku wspominam.

Mindfulness i medytacja – linki:
  1. Wpis na blogu milabo: http://milabo.pl/10-najpiekniejszych-starozytnych-mantr-znaczenie-korzysci-stosowania/
  2. Wpis na blogu Agnieszki Maciąg: https://agnieszkamaciag.pl/ra-ma-da-sa-mantra-uzdrawiajaca-i-otwierajaca-serce/
  3. Nagranie mantry Ra Ma Da Sa na YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=YQrs9zlOW1U
  4. 21 dniowe wyzwanie medytacyjne Deepaka Chopry (21 days of abundance meditation): https://www.youtube.com/playlist?list=PLKAbovND9udInHnS35bvJIkRTJM-z08zI

Jestem przeszczęśliwa kiedy komentujesz, udostępniasz, polecasz znajomym lub wspominasz o mnie przy kieliszku wina. Więc wybierz (przynajmniej) jedno z powyższych i just do it! Będzie to dla mnie najlepszą motywacją do dalszej pracy. A jeżeli chcesz pogadać albo nawiązać jakąkolwiek twórczą współpracę – skocz do zakładki KONTAKT i napisz / znajdź mnie na Facebooku.