Podsumowanie półrocza

Wiem, że miałam ciągnąć temat zasady Pareta. I obiecuję, że ten odcinek będzie już w sobotę! Ale z wielkim zaskoczeniem odkryłam dzisiaj, że jest 30 czerwca! A więc to czas na małe podsumowanie półrocza… Tym sposobem dzisiaj na początek parę słów dla motywacji, a później moja prywata. Więc jeśli chcesz, możesz jak najbardziej wyłączyć ten odcinek po paru minutach.

Ale zanim mnie wyłączysz!

Małe przypomnienie z mojej strony i mała rada. Otóż – tak, to już jest koniec pierwszego półrocza! 6 miesięcy roku 2021 za nami. I nie mówię tego, żeby Cię dołować lub przerażać tym, jak czas leci. Mówię o tym, ponieważ to jest najlepszy moment na świeży start. Dla mnie zawsze 30 czerwca to taki mały Sylwester. Moment kiedy można nacisnąć przycisk reset i zacząć od początku. Bo nie ważne jak te pierwsze 6 miesięcy wyglądało – przed nami jest kolejne 6. A w te 184 dni można zrobić i ogarnąć naprawdę bardzo dużo. 

Tak więc dzisiaj zapraszam Cię na podsumowanie półrocza.

I zachęcam Cię do tego, żebyś dał czy dała sobie chwilę na refleksję i pracę z kartką papieru i długopisem. Lub jakimś notatnikiem digitalowym, jak wolisz. A jeśli miałeś lub miałaś spisane cele na ten rok, to jest to moment, żeby je wziąć do ręki. Przejrzyj je, zastanów się, co sobie zakładałeś/zakładałaś na ten rok i zastanów się gdzie jesteś? Co udało Ci się zrobić? Czego zrobić się nie udało? Dlaczego tego nie zrobiłeś/nie zrobiłaś? Co stanęło Ci na przeszkodzie? Jak możesz obejść lub sforsować te przeszkody, żeby jednak osiągnąć w tym roku zamierzony cel? 

A przede wszystkim – czy na pewno nadal wszystkie cele są aktualne? A może coś się przedawniło? Lub może jakiś cel doszedł? Ta połowa roku, to najlepszy moment, żeby się zatrzymać i uaktualnić swój roczny plan. Tak więc zrób sobie dziś przysługę i znajdź chwilę na refleksję. Nawet jeśli będzie ona niekomfortowa i trudna. Tylko mierząc się z tym, gdzie jest nam niekomfortowo, jesteśmy w stanie wzrastać i się rozwijać! 

No dobra, to tyle motywacyjnych tekstów. Mam nadzieję, że zadziałały! A w odcinku, oprócz nich, znajdziesz też króciutkie podsumowanie mojego półrocza… Zapraszam!

Jestem przeszczęśliwa kiedy komentujesz, udostępniasz, polecasz znajomym lub wspominasz o mnie przy kieliszku wina. Więc wybierz (przynajmniej) jedno z powyższych i just do it! Będzie to dla mnie najlepszą motywacją do dalszej pracy. A jeżeli chcesz pogadać albo nawiązać jakąkolwiek twórczą współpracę – skocz do zakładki KONTAKT i napisz / znajdź mnie na Facebooku.