No dobra, miałam skończyć na razie temat sprzątania, minimalizowania i tym podobnych. Ale uznałam, że jeszcze o jednej rzeczy w tym cyklu opowiem. Zwłaszcza, że akurat mamy taki czas, kiedy chowamy zimowe rzeczy w głąb szafy, a wyciągamy te letnie. Jest to więc ogólnie dobry moment na przegląd i projektowanie swojej garderoby. 

Jedna rzecz, o której musisz wiedzieć na wstępie. Jestem fanką ograniczania sobie opcji i uważam, że to potrafi bardzo pomagać. Dlatego to na ograniczaniu bazuje mój system tworzenia spójnej garderoby. System, który sobie wypracowuje od lat i który składa się z kilku kroków.

 
Projektowanie garderoby w 6 krokach:

1 – jeśli nie wiesz, czego chcesz, ustal najpierw czego nie chcesz. 

2 – ustal, czego nie potrzebujesz w swojej szafie, w oparciu o Twój styl życia.

3 – zastanów się, co uwielbiasz, co szalenie Ci się podoba i bez czego sobie nie wyobrażasz szafy.

4 – zauważ, w czym najchętniej i najczęściej chodzisz. Tu może pomóc metoda odwróconego wieszaka.

5 – analiza sylwetki.

6 – analiza kolorystyczna.

*w odcinku wspominam dwie stylistki, które wykonują analizy online – Dress The Success oraz JustynaMajewska.pl – polecam obie!

Jestem przeszczęśliwa kiedy komentujesz, udostępniasz, polecasz znajomym lub wspominasz o mnie przy kieliszku wina. Więc wybierz (przynajmniej) jedno z powyższych i just do it! Będzie to dla mnie najlepszą motywacją do dalszej pracy. A jeżeli chcesz pogadać albo nawiązać jakąkolwiek twórczą współpracę – skocz do zakładki KONTAKT i napisz / znajdź mnie na Facebooku.