Trzy magiczne słowa

Trzy magiczne słowa. Proszę, przepraszam i dziękuję. Używasz? 

Jeśli nie, to bardzo Cię do tego zachęcam, bo wierzę gorąco w to, że te trzy magiczne słowa naprawdę mają moc! Jedno „dziękuję” może uczynić komuś dzień. Jedno „proszę” może zagwarantować nam pomoc lub wsparcie, którego rozpaczliwie potrzebujemy. A jedno „przepraszam” potrafi czasem rozwiązać cały konflikt! 

Czy to nie czysta magia?

W dzisiejszym odcinku zachęcam Cię więc do tego, by zrobić sobie taki mały rachunek sumienia. Poniżej zamieszczam Ci króciutką listę pytań, którą warto sobie zadać. Nie musisz odpowiadać na nie „na głos”, ale odpowiedz samemu/samej sobie.

Tylko bądź ze sobą szczery/a!
  • Czy dziękuję najbliższym za to, co dla mnie robią, okazuję im wdzięczność? I czy dziękuję nawet obcym ludziom i nawet za drobne gesty?
  • Czy potrafię prosić o pomoc? A może oczekuję, że wszyscy się domyślą jakie mam potrzeby i obrażam się, kiedy ich nie zaspokajają?
  • Czy potrafię wziąć na siebie odpowiedzialność za własne błędy, złe słowa, pomyłki i potrafię jasno i głośno powiedzieć przepraszam?

Zadanie na ten tydzień? (Tak, teraz pojawiają się tu też zadania!) Poobserwować się, co mówię i jak mówię i czy używam tych trzech słów. A jeśli nie, to zacząć ćwiczyć nawyk używania ich, tak jak mięsień na siłowni! Częściej powtarzane, będą łatwiej Ci przychodzić, zapewniam!

Komentowanie, udostępnianie, polecanie znajomym, wspominanie o mnie przy kieliszku wina i „lajkowanie” fanpage’a na Facebooku jest szalenie mile widziane, więc wybierz (przynajmniej) jedno z powyższych i just do it! Będzie to dla mnie najlepszą motywacją do dalszej pracy. A jeżeli chcesz pogadać, podzielić się swoją historią, o coś zapytać albo nawiązać jakąkolwiek twórczą współpracę – skocz do zakładki KONTAKT i napisz / znajdź mnie na Facebooku.