Trzy rady od trenerów sportowych

Niedawno wspominałam, że w ramach odświeżania głowy i pokonywania kryzysu twórczego, sięgnęłam po jedno z moich ulubionych narzędzi w takich sytuacjach, czyli Netflixa. Ale Netflixa pod postacią filmów dokumentalnych, których tam nie brakuje i które są coraz lepsze. I trafiłam na kapitalną mini serię, 5 odcinków, pod tytułem oryginalnym The Playbook. W wersji polskiej brzmiącym Strategia życia – trenerskie zasady. Jest to seria wywiadów z pięcioma trenerami sportowymi, którzy, trochę nawiązując do swojej pracy i wybranego sportu, dzielą się przy okazji swoimi przemyśleniami na temat życia w ogóle. Tego jak podejmować decyzje, podnosić się po porażkach czy zarządzać swoją karierą. No naprawdę – świetna sprawa! Z całego serca Ci tę serię polecam. A żeby Cię zachęcić jeszcze bardziej, dzisiaj trzy rady, które do mnie przemówiły najmocniej.

Trzy rady od trenerów sportowych:
  1. Zasada 24 godzin – nieważne, czy po porażce, czy po zwycięstwie, daj sobie 24 godziny na przeżycie tego. Jeśli potrzebujesz płakać – płacz. Jeśli chcesz świętować – świętuj. Ale tylko przez 24 godziny!
  2. Wykorzystuj swoje unikatowe cechy i umiejętności i zawsze pamiętaj, że z wielkiej słabości, może powstać wielka siła.
  3. What is delayed is not denied.

Jestem przeszczęśliwa kiedy komentujesz, udostępniasz, polecasz znajomym lub wspominasz o mnie przy kieliszku wina. Więc wybierz (przynajmniej) jedno z powyższych i just do it! Będzie to dla mnie najlepszą motywacją do dalszej pracy. A jeżeli chcesz pogadać albo nawiązać jakąkolwiek twórczą współpracę – skocz do zakładki KONTAKT i napisz / znajdź mnie na Facebooku.